“Сонька” – на книжковій полиці письменника Олександра Михеда

Письменник, культуролог і куратор серії UkrainianArtBook Олександр Михед розповів НВ STYLE про книги, які обов’язково варто прочитати.


Володимир Рафєєнко, Довгота днів. Міська балада

Неординарний погляд на нинішню війну. Сюрреалістична концепція світобудови, що здатна розповісти про сьогодення правдивіше за сотні сторінок аналітики та репортажів: самопроголошені республіки хотіли приєднатися не до Росії, а до Радянського союзу. Де зрештою вони і опинилися, утворивши часопросторовий парадокс. Це лише основа, а те, що Рафєєнко робить зі стилем – просто підручник до вивчення.


Катажина Квятковська-Москалевич, Вбити дракона. Українські революції

Надзвичайна робота. Журналістика, що стає літературою. Життя, що стало безкінечним жахом. Хроніки українського абсурду й жорстокості, що починається в 2004 році і закінчується новітнім соромом. Тут зібрані точки болю, які неможливо ні вилікувати, ні забути. Коротше, книжка, яку в ідеальному українському світі мали б рекомендувати всі міністерства.


Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова, Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини

Фундаментальна історія Донбасу (700 сторінок!), розказана почасти з академічним викладом, почасти з болем і щемом. Непідготовлений читач, можливо, не отримає задоволення від дискусії авторів із працями Гіроакі Куромії та Марти Студенної-Скрукви, але є велика ймовірність, що знайде відповіді на якісь зі своїх запитань останніх років.


Чак Поланік, Бійцівський клуб-2

Продовження історії, що поламала не одну свідомість і змінила не одне життя. Продовження у формі графічного роману. Написане з усвідомленням важливості і значущості створеної міфології. Поланік перевинаходить Тайлера Дьордена і робить його взагалі позачасовою сутністю.


Марк Гендрікс, Тибет

Ще один графічний роман. І теж перекладений українською. Розкішна історія з рейтингом 18+, що розповідає про нинішнє життя Тибету і безкінечні реінкарнації численних лам і сект.


Іґнацій Карпович, Сонька

Історія зустрічі столичного режисера з бабцею, що пережила Другу світову, а з нею і велике кохання. Тут важить і про що книжка, і наскільки майстерно вона зроблена. Оповідь ведеться неначе з позиції усвідомлення, що всі історії вже розказані і лишається тільки гра, за якою провалля і біль. Чомусь коли читав її, то постійно згадував театралізовану екранізацію “Анни Карєніної” Джо Райта – куліси пересуваються просто у вас перед носом і фокусник не приховує рухів, але ви все одно вірите.

купити


Марк Z. Данилевський, Будинок листя

Абсолютно культова штука, яку невідомо коли зважаться перекласти українські видавці. Лабіринт смислів і загадок. Можливо, ваша наступна улюблена книжка, яку треба просто пережити і віддати найближчим друзям, щоби вони розуміли вас тепер краще. Навіть не намагатимусь переказати сюжет. Просто повірте, що Данилевський навчить вас мислити поза обмеженнями, жанрами і змінить уявлення – що це взагалі таке – друкована книжка.


Джерело: Новое время