Антон Санченко презентував книгу «Круз та Лис» у Ніжині

Восени 2020 року у «Коморі» вийшла друком вікі-повість Антона Санченка, письменника-мариніста, перекладача, блогера, під назвою «Круз та Лис. Напередодні». Книга полюбилася читачам, адже її головним героєм є Юрій Лисянський, перший українець, який здійснив навколосвітню подорож.

На початку лютого Антон Санченко презентував свою вікі-повість у  Ніжині. Місто автор обрав невипадково: саме Ніжин є ключовим в історії про початок першої навколосвітньої подорожі за участю українського мореплавця, адже Юрій Лисянський родом саме звідси.

Перша презентація відбулася 10 лютого у новоствореному Меморіальному музеї Юрія Лисянського і символічно стала першою подією, проведеною у цьому будинку-музеї. Під час зустрічі Антон Санченко розповів про свою книгу, про її головних героїв та захопливий процес створення вікі-повісті.

Автор зауважив: «Для мене ця подія так само стала символічною, адже дія книжки розпочинається й закінчується саме на подвір’ї священника церкви Іоана Богослова, і наче на підтвердження цього археологи знайшли козацьку люльку саме на ганку цієї будівлі, де в книжці перекурювали і сперечалися про політику ніжинські куми».

 

 

 

 

Фото: Нежатин

Друга презентація книги відбулася в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, у читальному залі бібліотеки гоголівського корпусу. Антон Санченко розповідає, що рік тому приїздив сюди, щоб працювати над першою книгою, і знайшов у бібліотеці багато матеріалів, які використав згодом. Зараз автор продовжує працювати над другою книгою про славетну мандрівку, а загалом цикл складатиме трилогію.

Після виходу книжки Антона Санченка тема Лисянського та його навколосвітньої мандрівки актуалізувалася в Ніжині. Крім новоствореного музею мореплавця, історія отримала підтримку з боку кав’ярні GIGOL POINT, що поруч з музеєм, де можна купити шоколадну медаль на честь Лисянського.

Антон Санченко: «Для мене Ніжин — це гостинність. Дякую за неї директору музею Геннадію Дудченку та директору бібліотеки рідкісних книжок Олександру Морозову. Фейсбук підказує, що рівно рік тому я приїздив до бібліотеки працювати над першою книгою, і ось вже її презентував, видану “Коморою”. Сподіваюся, це увійшло у цикл, і друга книга напишеться так само швидко».

А ми нагадуємо, що восени Антон Санченко презентував свою нову книгу «Круз та Лис. Напередодні» у Київському міському крейсерському яхт-клубі.

Не дивно, що першою російською навколосвітньою експедицією командували німець та українець — саме українці та німці будували Російську імперію. Дивно те, як росіяни вміють привласнювати й робити «русскими людьми» всіх успішних діячів, навіть якщо прізвище одного з них фон Крузенштерн і він естляндський барон, а іншого — Лисянський і він з козацького полкового міста. В усіх біографіях Лисянського Ніжин проходить скоромовкою і нічим не відрізняється від якогось російського містечка, а з Крузенштерном його знайомлять вже перед самим відплиттям експедиції з Кронштадта, попри те, що вони разом вчилися в Морському кадетському корпусі, воювали й були на багаторічній практиці в британському флоті.

Антон Санченко взявся реконструювати початки зіркової кар’єри майбутнього кавалера ордену Святого Георгія, власника іменної золотої шпаги, капітана першого рангу Юрія Лисянського. У результаті вийшла захоплива й дотепна розповідь про доленосні застілля і правильно вибраного кума, про користь вивчення іноземних мов і морську термінологію, про бригантини на річці Остер та алкогольні коктейлі на фрегаті «Луазо», про колекціонування морських їжаків і секрет ніжинської кабачкової ікри.

Схожі новини