fbpx
Новинки листопада
Новинки листопада

20 листопада очікуємо з друкарні дві книги Леоніда Плюща (1939-2015), одного із найвідоміших дисидентів комуністичної доби, правозахисника, філософа, літературознавця і математика. З 1968 року був переслідуваний радянською владою через активну громадську діяльність, у 1973 році запроторений у Дніпропетровську психтюрму. 1976 року випущений на еміграцію до Франції внаслідок об’єднаних зусиль багатьох лівих партій та правозахисних організацій Заходу.

Автор міжнародного бестселера «У карнавалі історії», блискучих літературознавчих праць «Його таємниця, або “Прекрасна ложа” Хвильового», «Екзод Тараса Шевченка» та ін.

«У карнавалі історії» ― найвідоміша книга Л. Плюща, яка містить його спогади, свідчення, зустрічі, пошуки, вона належить до «золотого фонду» літератури антитоталітарного спротиву. Аналізуючи свій життєвий шлях від повоєнного дитинства до Дніпропетровської психтюрми, автор створює портрет цілого покоління “шістдесятників”. Текст мемуарів поданий з додатками й передмовою Оксани Забужко.

«Його таємниця, або “Прекрасна ложа” Хвильового» ― радикально новий погляд як на творчість Хвильового, так і загалом на «наші 1920-ті». Шляхом копіткого історичного, біографічного й текстологічного аналізу поезії і прози Хвильового Плющу вдалося знайти відповідь на запитання, яку саме «таємницю» той обіцяв відкрити Любченкові за два тижні перед смертю. Книга містить передмову Марка Роберта Стеха.

Дякуємо Український культурний фонд за сприяння у виданні книг!

Дизайн обкладинок: Марія Кінович.

Також наприкінці наступного тижня у продажу з’явиться новий роман польського письменника Яцека Денеля «Кривоклят» — сповнений чорного гумору, написаний на одному подиху твір про мистецтво, любов і людину, яка не боїться кинути виклик суспільству.

Це найновіший роман  письменника та третій, виданий «Коморою». Українською твори Денеля зазвучали завдяки перекладу Андрія Бондаря — «Сатурн» (2015), «Матінка Макрина» (2017), а тепер і «Кривоклят».

Обкладинка Богдани Давидюк.

Схожі новини