Оксана Забужко стала лавреаткою премії Women in Arts-2020 в літературі
Оксана Забужко стала лавреаткою премії Women in Arts-2020 в літературі

UN Women Ukraine та Ukrainian Institute — Український інститут 12 березня вручили незалежну премію Women in Arts-2020, мета якої — відзначити досягнення жінок, що працюють у культурі, публічно подякувати їм за внесок у цю сферу і надихнути на нові досягнення.

У номінації “Література” перемогу отримала письменниця Оксана Забужко. Катерина Калитко, перша лавреатка цієї премії в галузі літератури, вручила нагороду Оксані Забужко з формулюванням «за мистецтво говорити правду».

 

 

Згодом Катерина Калитко написала у Facebook:

Торік я мала честь отримати першу відзнаку Women in Arts у літературі. Цього року мала не меншу честь вручити нагороду у своїй номінації Оксані Забужко, авторці, яка багато в чому створила можливість мати міцні голоси для нас, наступного покоління письменниць. Я говорила це на врученні, повторю й зараз. Це було тепле і правильне відчуття – здійснити вчора оммаж із нагородою.

Пані Оксані й справді є за що подякувати – за здоровий фемінізм і сміливість казати незручну правду, за виписані наші колективні травми, зокрема жіночі. Але я останнім часом часто, майже щодня, повертаюся до кількох лише її формул. У “Музеї покинутих секретів” є фраза про те, що опуститися – це не ритися по смітниках, опуститися – це якраз відмовитися від того, що маєш у собі найкращого. Я постійно повторюю цю максиму важливим для себе людям, і мені щоразу страшенно боляче бачити, коли вони опускаються саме так.

Нагадаємо, що до фіналу потрапили: Софія Андрухович, Катерина Бабкіна, Оксана Забужко, Маріанна Кіяновська та Гаська Шиян.

До складу експертної ради увійшли: Ірина Батуревич, Євгеній Стасіневич, Оксана Щур, Софія Челяк. До складу експертного журі: Ростислав Семків, Катерина Калитко, Андрій Курков.

Також переможців визначили ще у п’яти номінаціях: «Культурний менеджмент», «Культурна журналістика, критика й дослідження», «Візуальне мистецтво», «Музика» та «Театр і кіно».

 

 

Ведучими вечора стали Майкл Щур та Ярослава Кравченко — адвокати руху HeForShe в Україні, спеціальний аудіоперформанс підготували студенти Kyiv Academy of Media Arts, а закінчилась церемонія виступом гурту YUKO.

UN Women Ukraine

Читомо

Схожі новини