Розкриті таємниці старого Києва
Розкриті таємниці старого Києва

Для когось візитівкою Києва є храм Св. Софії, Майдан Незалежності чи Андріївський узвіз. Когось найбільше вабить Поділ чи Лиса Гора, а хтось не дочекається своєї черги, щоб зазирнути всередину фантасмагоричного Будинку з химерами — творіння архітектора Городецького. Роман Олеся Ільченка “Місто з химерами”  проливає трохи світла на цю загадкову постать, занурюючи читача в життя столиці початку ХХ століття.

У сюжетну канву вплетено таємниці, сновидіння й опійні марення видатного будівничого, його полювання та романтичні пригоди; архітектурні шедеври постають у боротьбі між свідомими прагненнями людини й потворами “несвідомого”.

…Гріго почав ходити кімнатою туди-сюди, як причинний.

— Чому Городецькому все так просто минається? Чому йому дають можливість зводити такі страшні споруди? Адже вони лише людей лякають. Найголовніше: як він вигадує такі будинки? Я переконаний, що це змова, таємне товариство. Сам чорт не розбере. Але я неодмінно відшукаю істину. І скажу тобі: не лише Городецький, але й інші київські архітектори з глузду з’їхали!

— Дурненький… — Емілія сіла на ліжку. — Ніякий він не одержимий і не схожий на члена таємної секти. Просто доросла людина, яка втомилася. Ти не думав, що він може бути психічно хворим?

— Ні, тут щось важливіше. Якісь поважні сили розігрують свої карти.

— Вам, чоловікам, цікаві лише секрети й загадки…

Григорій криво посміхнувся: він вдивлявся в мапу Києва, на якій вирізнялися намальовані лінії трикутника, що з’єднували три крапки, три споруди на мапі….

У романі змальовано бурхливе денне життя й нічні тривоги європейського міста, яким був Київ напередодні більшовицької навали та тектонічних зсувів нової доби, тяглість минулого, що ніяк не завершиться… На сторінках роману зустрічаються видатні кияни (на кавових посиденьках і в музеї, у фотоательє, театрі чи в закладах для втаємничених): родина Косачів, археолог Вікентій Хвойка, авіаконструктор Ігор Сікорський, актриси театру Соловцова, а деякі персонажі примандрували з інших творів О. Ільченка про Київ, адже стосунки киянина в четвертому поколінні зі своїм містом — романтичні і сповнені пригод…

Однак тільки Києвом географія роману не обмежується, адже разом із Городецьким читач мандрує на Алтай, до Африки, в Туркестан і до Персії…

Перше видання побачило світ в 2009 році і одразу завоювало прихильність читачів, книга увійшла до п’ятірки фіналістів конкурсу «Книга року ВВС – 2009» та посіла 1 місце у номінації «Документалістика» на конкурсі «Краща українська книга – 2010» журналу «Кореспондент».

Однак тих, хто читав попередню версію роману, чекають приємні несподіванки, адже автор суттєво доповнив текст новими й захопливими епізодами. Отже, роман автора з його містом триває — далі буде!

Авторка відгуку Ірина Данченко

Зображення Марії Кінович

Схожі новини