Софі Оксанен нагороджено Почесною Медаллю Товариства Українців у Фінляндії
Софі Оксанен нагороджено Почесною Медаллю Товариства Українців у Фінляндії

Письменницю Софі Оксанен, яку віднедавна ми маємо приємність називати авторкою “Комори”, було нагороджено Почесною медаллю Товариства Українців у Фінляндії за просування української культури у Фінляндії та привернення уваги до України в Європі та світі.

Останній роман Софі Оксанен «Собачий майданчик», який незабаром вийде в нашому видавництві, розповідає про події, що відбуваються у Фінляндії, Естонії та в Україні. Права на переклад книги уже придбали видавництва у 22 країнах світу.

.

Ілюстрація Марії Кінович

Переклад твору з фінської здійснив Юрій Зуб, а над обкладинкою працювала Марія Кінович.

У романі «Собачий майданчик» сучасне Гельсинкі переплітається з минулим пострадянської України, корупція Сходу зустрічає і живить жадібність Заходу, і на цьому перехресті стоять дві жінки.

Оленка, завершивши кар’єру моделі в Європі, повертається додому в Україну, де поринає у нову галузь комерційного донорства. Працюючи координаторкою, вона підшуковує і вербує молодих дівчат, серед яких опиняється і Дарія, ії знайома з дитинства.
Це рішення зумовить низку подій, які зрештою зруйнують не одне життя, і призведе до того, що відбудеться за десять років у парку біля майданчика, де щаслива фінська родина вигулює собаку.

Авторка маневрує між психологічним трилером та гостросоціальною прозою, розкриваючи правду про бізнес, побудований на донорстві яйцеклітин, міжнародні «фабрики з виготовлення дітей» та жіноче тіло, яке стає в цьому бізнесі вигідним товаром.

Фото: Toni Härkönen

Софі Оксанен — фінсько-естонська романістка і драматургиня, активна публіцистка та феміністка, чиї твори здобули десятки престижних нагород та відзнак і були перекладені на понад 40 мов світу. Авторка романів «Сталінські корови» (2003), «Бебі Джейн» (2005), «Очищення» (2008), «Коли голуби зникли» (2012), «Норма» (2015), «Собачий майданчик» (2019).

Переклад та публікацію книги підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

 

Фото письменниці: https://www.salomonssonagency.se/

Схожі новини