У «Коморі» вийшла книжка Ярослава Файзуліна «Історія.UA: постаті, факти, версії»
У «Коморі» вийшла книжка Ярослава Файзуліна «Історія.UA: постаті, факти, версії»

У грудні 2021 року світ побачила нова книга письменника, історика, дослідника Ярослава Файзуліна — збірник нарисів «Історія.UA: постаті, факти, версії». Видана до 30-ї річниці незалежності України, книга розповідає про знакових персон та важливі події ХХ століття. Розповідь автора разом із уривками газетних публікацій, офіційних документів, щоденників очевидців створює захопливий калейдоскоп цього, здавалося б, найближчого до нас, та водночас найменш знаного часу, що все ще ховається під шаром радянських міфів.

Частина героїв цієї книги, як-от Симон Петлюра, Олена Теліга, Степан Бандера чи Роман Шухевич, відомі нам ще зі шкільних підручників, натомість іншим, таким як Юрій Тютюнник, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Горліс-Горський, Василь Липківський, Олекса Тихий, ще належить посісти своє місце у національній пам’яті українців.

Одразу після виходу з друку книга отримала суспільний резонанс. Письменники, політики, культурні діячі та публічні інтелектуали вже назвали книгу обов’язковою до прочитання кожним українцем та українкою.

Так, «Історію.UA» радять читати:

 

 

Оксана Забужко,
письменниця, філософиня, лауреатка Шевченківської премії:

56 сюжетів із новітньої української історії, переважно малознаних і напівзабутих, — наче збірка заявок на 56 захопливих і драматичних фільмів, у жанровому діапазоні від бойовика до байопіка, на які міг би позаздрити Голлівуд. Таки нема нічого цікавішого й несамовитішого за українську історію — навіть коли автор, як Файзулін, любить її «з бромом», і облюбовані ним помилки та подвиги предків крають тобі серце при читанні живим болем і уроком нашому сьогоденню.

 

 

 

 

Володимир В’ятрович,
історик, політик, публіцист, голова Українського інституту національної пам’яті (2014–2019):

За роки незалежності українські історики зробили дуже багато для досліджень «білих плям» минулого ХХ століття. Справжньою революцією для них стало відкриття архівів КҐБ, що містили найбільш цінні матеріали з історії совєтської України. Але саме про цей період  в суспільній свідомості досі побутує найбільше міфів та стереотипів, сформованих совєтською пропагандою, і їх існування активно використовує у війні проти України сучасна російська пропаганда. В такій ситуації обов’язком кожного українського історика є не лише самому «знати і розуміти минуле», але й допомагати зрозуміти його іншим. Ярослав Файзулін займається цим уже десять років — на сторінках газет, журналів, інтернет-сайтів. Його статті про незнані чи спотворені моменти нашої історії дають відповіді на безліч питань про те, що, як і чому сталося в кривавому ХХ столітті. Ця книга — чудовий замінник підручника історії України ХХ століття для усіх, хто вже не піде в українську школу, але не хоче залишатися в полоні міфів, сформованих совєтською.

 

 

 

Сергій Єкельчик,
професор Університету Вікторії, президент Канадської асоціації україністів:

Нова книжка Ярослава Файзуліна читається із захватом, її важко випустити з рук. Читач знайде у ній безліч цікавих фактів та свіжих інтерпретацій, зможе по-новому поглянути на знайомі події та постаті, а також відкрити незаслужено забуті сторінки національного минулого. Легке перо та дослідницький хист Файзуліна роблять важливий внесок у процес деколонізації української історії. Ця книжка знайде шлях до масового читача і стане важливою віхою у відновленні національної історичної свідомості.

 

 

 

Сергій Плохій,
професор історії та директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, лауреат Шевченківської премії:

«Історія.UA» — це не тільки історія без брому, це також історія, яку не стомлюєшся читати. Ярославу Файзуліну вдається поєднати професіоналізм історика з майстерністю журналіста, як мало кому іншому. Те, що вийшло з-під його пера — це калейдоскоп постатей та подій, який наближає історію до сьогодення та перетворює імена з підручника у живих людей.

Приємного та корисного читання!

 

 

 

Схожі новини