«Як я була ботом» Юлії Смаль (уривок)
«Як я була ботом» Юлії Смаль (уривок)

«Юліє, — написали мені. — Пропонуємо вам роботу».

Якби тоді я знала, що мені запропонують напи­сати про те, як легко звичайна людина, що мешкає собі в тихому Луцьку, ростить дітей і ходить в мага­зин по хліб, може стати платним ботом (тролеботом, тролем, назвіть, як хочете, хоч горщиком, тільки в піч не саджайте), я б зберегла переписку. Але, на жаль, ні, я тримала все в секреті багато років, тому розповідь моя буде з пам’яті, фантазій і аналогій із сьогоднішніми подіями, бо, як я бачу, нічого не змінилося у формулюваннях, і наївних, спраглих легких грошей громадян і далі ловлять на ті самі приманки.

Наше спілкування відбувалося в популярному тоді месенджері ICQ, який весело повідомляв хваць­ким «о-о!», коли щось приходило, і світився зелени­ми квіточками, коли юзер заходив у мережу. Туди мені й постукали після якогось допису про пошук роботи в соцмережі «Живий журнал» (українці дружно покинули ЖЖ після того, як його викупила російська компанія СУП). Спілкувалися ми росій­ською, бо замовник був із Росії.

Спершу я відкинула пропозицію — розуміла, що мене мої ж «ЖЖ-френди» розкусять, упізнавши мій стиль писання будь-де. Але мене таки переконали «розносити віруску» по ру-сегменту.

Завдання було просте: із 12 вже існуючих ака­унтів, які я маю переформатувати під себе, а також створити видимість реальних живих людей, я маю реєструватися в різних російських спільнотах, гру­пах і форумах. Кожен акаунт мусив запостити, як мі­німум, одну новину із запропонованих тем, а також додати не менше трьох коментарів під новиною. Тобто щодня я мала зробити 12 дописів під різними іменами й прокоментувати ці або інші дописи 36 ра­зів. І, по ідеї, усе було б добре: мені обіцяли, що та ро­бота не забиратиме більше, аніж 2–3 години на день. А, по факту, виявилося, що я мушу відповідати на кожен коментар, навіть якщо це прокльон або вза­галі відсторонена репліка. Інакше мене запідозрять у тому, що я бот, і заблокують можливість дописува­ти й коментувати в групі.

В якості ілюстрації використаний робочий варіант обкладинки книги.

Схожі новини